+48 77 437 25 14stolarstwokampa17@wp.pl

O firmie

Stolarstwo KAMPA – historia

Rozpoczęcie działalności datuje się na lata 30 XX wieku. Założyciel: Alois Kampa otrzymał tytuł mistrzowski w stolarce ogólnej (Tischler) 21-01-1928r. w Opolu (Oppeln) na terenie ówczesnych Niemiec. W okresie tym rozpoczął on działalność wytwórczą w zakresie stolarki otworowej; głównie produkcja drzwi i okien, a także kół do wozów drewnianych.

Po roku 1968 zakład został przekazany w ręce syna, Alfonsa Kampy, który kontynuował dzieło ojca.

Zakład w tym czasie zajmował się głównie produkcją okien i drzwi drewnianych, jak również stolarstwem użytkowym tj. produkcją stołów, krzeseł, ławek, łóżek itp. W1990 r. Zakład Stolarski przejął syn Alfonsa Gerard Kampa.

Od tego momentu zakład pod nazwą „Zakład Stolarski Gerard Kampa” został rozbudowany. Zatrudniono w nim od 10 – 14 pracowników. Produkowano drzwi i okna drewniane na większą skalę. W 2005 r. po nagłej śmierci właściciela Gerarda Kampy, Zakład Stolarski prowadzi po dzień dzisiejszy jego żona Gizela Kampa.

Mistrzem Stolarskim jest pan Arkadiusz Piasecki (wyuczony przez Gerarda), który uczciwie, solidnie i z niezwykłą pasją kontynuuje pracę poprzedników oraz przygotowuje młodych uczniów do zawodu stolarskiego.

laureat-konkursu-na-najlepszy-produkt-prudnickich-targow
Laureat konkursu na najlepszy produkt Prudnickich Targów

najlepszy-produkt

Nagrody

Miło nam poinformować, że Stolarstwo Kampa zostało laureatem konkursu na najlepszy produkt Prudnickich Targów. laureat-konkursu-na-najlepszy-produkt-prudnickich-targow

Facebook